יום ב', ג’ בניסן תשע”ח
להיות בשמחה תמיד", האמירה המפורסמת והמזוהה עם רבי נחמן מברסלב. מהי אותה שמחה? איך מגיעים אליה? ומה הקשר שלה לחודש אדר?
קרא עוד...
חודש שבט הוא חודש שבו החורף והאביב נפגשים, זהו הגבול שבין שיא החורף לבין ראשית האביב. בחודש זה חל טו בשבט ראש השנה לאילנות. הטבע מתעורר לחיים, מרבדים של פרחי בר נפרשים, השקדייה פורחת ועוד שלל גוונים וצבעים מרהיבים מקשטים את הנוף.
קרא עוד...
קונפליקט הינו התנגשות בין צדדים בעלי צרכים, אינטרסים, רגשות, דעות, אמונות ו/או ערכים שאינם מתיישבים אלו עם אלו. הקונפליקט מהווה תופעה אנושית טבעית והוא עשוי להתגלע במערכות היחסים שבין יחידים, קבוצות, חברות, ארגונים ומדינות.ישנו גם קונפליקט פנימי המתקיים בנפש האדם - רצונות מנוגדים שלא מסתדרים האחד עם השני, כאשר מצד אחד האדם רוצה לעשות משהו אחד, אבל מהצד השני הוא רוצה גם לא לעשות אותו אלא לעשות משהו אחר.
קרא עוד...
מנהיגים לא נולדים, הם מתפתחים" ציטוט מפי רודולף ג'וליאני ראש עיריית ניו יורק בעבר. ניתן לדון באמירה זו ולשאול האם מנהיגים הם "מבטן ומלידה", נועדו להיות מנהיגים? או, שמנהיגות היא תכונה נרכשת ומתפתחת ברצף החיים?
קרא עוד...
המילים "כבוד" ו- "כבד" באות מאותו שורש: כ. ב. ד. המשותף לשתי המילים הוא המשקל המיוחס לשתיהן. במילה "כבד" אנו מתייחסים למשקל לרוב במובן הפיזי. במילה "כבוד" אנו מייחסים משקל רב לדברים שהם בעלי חשיבות מבחינה ערכית מבחינתנו.
קרא עוד...
היחידים השייכים לקהילה משלימים אלו את אלו. בכל אדם יש משהו מיוחד במינו, נדיר, שאינו ידוע לאחרים; לכל יחיד יש משהו מיוחד לומר, צבע מיוחד להוסיף לקשת הצבעים הקהילתית. לפיכך, כאשר מצטרף האדם הבודד לקהילה, הוא מוסיף מימד חדש למודעות הקהילה. הוא תורם משהו, ששום אדם אחר לא יכול לתרום. הוא מעשיר את הקהילה. אין לו תחליף. היהדות מאז ומתמיד ראתה את היחיד כאילו הוא עולם קטן... בשל אותה מיוחדות, מתכנסים בני האדם היחידים ביחד, משלימים אלו את אלו, ומשיגים אחדות". (הרב סולובייצ'יק, מתוך כתב העת טראדישן) העם היהודי חוגג את חג הפסח בחודש ניסן. ליל הסדר מאחד את קהילת העם היהודי ומורשתו בארץ ובעולם בשרשרת דורות. האופן שבו אנו חוגגים ובוחרים לציין את החג מבחינת מנהגים, מסורות שונה ממשפחה למשפחה. הצבע והניחוח השונים שמביאים עימם הפרטים השונים, והקבלה האחד את השני, יוצרים קהילה צבעונית ומאוחדת.
קרא עוד...
הכל התחיל מכך שתלמידי הכתה רצו פינת ישיבה נעימה, בה יוכלו לשבת ולהנות בזמנם הפנוי ושאותה יוכלו להשאיר לבוגרים הבאים של בית הספר....
קרא עוד...
תלמידים והורים יקרים, "להיות בשמחה תמיד", האמירה המפורסמת והמזוהה עם רבי נחמן מברסלב. מהי אותה שמחה? איך מגיעים אליה? ומה הקשר שלה לחודש אדר? השמחה, על פי ברסלב הוא אתגר המונח לפתחו של האדם המורה לו להגביה עוף מעבר לנסיבות חייו ופגעי הזמן, ולבחור לראות את האור מתוך החשכה ועל ידי כך להגיע למדרגה של שמחה בכל ימות השנה. יחד עם זאת, בחודש אדר אנו מצווים להרבות בשמחה על שום הנס שארע לעם היהודי שניצל מהשמדה כפי שמסופר במגילת אסתר. ממנהגי החג: קריאה במגילת אסתר, מתנות לאביונים, משלוח מנות וסעודת פורים. המוטיב המשותף לכל המצוות הללו הוא שמחה: שמחת הנס ושמחת הנתינה. בברכת חודש טוב, ליאורה ולר והצוות החינוכי
קרא עוד...
"עולם חסד יבנה" (תהילים פט ג). נתינה היא הרצון לתת ולהעניק ללא אינטרסים וללא כוונת רווח, והיא מהאידיאלים וערכי היסוד המאפיינים חברה אנושית מתוקנת
קרא עוד...
הערך "אחריות" לפי פרופ' דן ענבר הוא יכולתו של האדם לראות את ההיבטים השונים בקבלת החלטות ובביצוען, הרגשת מחויבות לנקיטת פעולה, הכרה בקשר שבין החלטות, מעשים ותוצאות, ומוכנות האדם לשאת באותן תוצאות.
קרא עוד...
אתגר חודש טבת הוא בסימן ניהול קונפליקטים. קונפליקטים מתגלעים בארגונים, בתוך משפחות, בין חברים וכמובן גם בבתי ספר. "איזהו גיבור? הכובש את יצרו" (מסכת אבות פרק ד')
קרא עוד...
ערך החודש: שונות
קרא עוד...
ערך חודש חשוון "מעורבות חברתית"
קרא עוד...
מצ״ב תוכנית חודש יוני
קרא עוד...
אחדות ושונותבספרות המקצועית ישנן תפיסות שונות למונח "אחריות": יכולתו וכושרו של האדם לראות את ההיבטים ואת הצדדים השונים בקבלת החלטות ובביצוען, הרגשת המחויבות לנקיטת פעולה, האדם מכיר בקשר שבין החלטותיו ומעשיו לבין תוצאותיהם, מוכנות האדם לשאת בתוצאות של מעשיו, הרגשת מחויבות לגבי התוצאה ועוד.
קרא עוד...
בספרות המקצועית ישנן תפיסות שונות למונח "אחריות": יכולתו וכושרו של האדם לראות את ההיבטים ואת הצדדים השונים בקבלת החלטות ובביצוען, הרגשת המחויבות לנקיטת פעולה, האדם מכיר בקשר שבין החלטותיו ומעשיו לבין תוצאותיהם, מוכנות האדם לשאת בתוצאות של מעשיו, הרגשת מחויבות לגבי התוצאה ועוד.
קרא עוד...
ניהול קונפליקטים: קונפליקט הינו התנגשות בין צדדים בעלי צרכים, אינטרסים, רגשות, דעות, אמונות ו/או ערכים שאינם מתיישבים אלו עם אלו. הקונפליקט מהווה תופעה אנושית טבעית והוא עשוי להופיע במערכות יחסים שונות.
קרא עוד...
בחודש כסלו נאיר זרקור על ערך השונות.
קרא עוד...
המערכת החינוכית הציבה את טיפוח המעורבות החברתית כאחד מיעדיה וממטרותיה
קרא עוד...
כבוד הכבוד הינו ערך יסוד אוניברסאלי, והוא נבחן ונמדד מדי יום ביחסם של בני אדם לזולתם. להתייחס לזולת בכבוד משמעו - לתת חשיבות לכל אדם באשר הוא ולהכיר בערכו מעצם היותו "אדם", ולא בשל מעמדו, תפקידו, הישגיו או קבוצת השתייכותו.
קרא עוד...
נתינה ושמחה אדר הוא חודש שהשמחה טבועה בו בשל ימי הפורים החלים בו ומהיותו חודש המבשר את המעבר מעונת החורף לעונת האביב . חודש אדר מזמין אותנו להמשיך ולהאיר את ערך הנתינה ולחוות את תחושת השמחה המתלווה אליה.
קרא עוד...
בחודש אדר נאיר זרקור על ערך הנתינה. נתינה הינה מערכי היסוד בחברה המכירה בתרומתן של הסולידאריות והערבות ההדדית ללכידות חבריה ולביסוס יסודותיה.
קרא עוד...
ישנן תפיסות שונות לגבי המונח "אחריות" כגון יכולתו וכושרו של האדם לראות את ההיבטים ואת הצדדים השונים בקבלת החלטות ובביצוען, הרגשת מחויבות לנקיטת פעולה, האדם מכיר בקשר שבין החלטותיו ומעשיו לבין תוצאותיהם, מוכנות האדם לשאת בתוצאות של מעשיו, הרגשת מחויבות לגבי התוצאה ועוד.
קרא עוד...
ניהול קונפליקטיםחודש טבת מזמן שיח אודות ניהול קונפליקטים. קונפליקט הינו התנגשות בין צדדים בעלי צרכים, אינטרסים, רגשות, דעות, אמונות ו/או ערכים שאינם מתיישבים אלו עם אלו. הקונפליקט מהווה תופעה אנושית טבעית והוא עשוי לבוא לידי ביטוי במערכות היחסים שבין יחידים, קבוצות, חברות, ארגונים ומדינות.
קרא עוד...
חודש כסלו מזמן שיח בנושא השונות. קבוצת השווים שבה מתרחשים תהליכים לימודיים וחברתיים הינה קבוצה הטרוגנית שחבריה שונים זה מזה בהיבטים מגוונים, כמו: צרכים, משאלות ושאיפות, תפיסות עולם, דעות ורצונות, מראה חיצוני, תכונות אופי, יכולות וכישרונות, תחביבים, מסורות ותרבויות.
קרא עוד...
מעורבות חברתית : המערכת החינוכית הציבה את טיפוח המעורבות החברתית כאחד מיעדיה וממטרותיה: "לטפח מעורבות בחיי החברה הישראלית, נכונות לקבל תפקידים ולמלאם מתוך מסירות ואחריות, רצון לעזרה הדדית, תרומה לקהילה, התנדבות וחתירה לצדק חברתי " .
קרא עוד...
חודש סיון הוא בסימן ערך העבודה בצוות. צוות הינו קבוצה של אנשים הפועלת תוך שיתוף פעולה ותלות הדדית לשם השגת מטרה או השלמת משימה
קרא עוד...
כבוד: חודש אייר הוא בסימן ערך הכבוד. הכבוד הינו ערך יסוד אוניברסאלי, והוא נבחן ונמדד מדי יום ביחסם של בני אדם לזולתם. להתייחס לזולת בכבוד משמעו - לתת חשיבות לכל אדם באשר הוא ולהכיר בערכו מעצם היותו "אדם", ולא בשל מעמדו, תפקידו, הישגיו או קבוצת השתייכותו
קרא עוד...
דבר המנהלת
דף החודש
מוסיקה על הבוקר
גוונים
גלריית תמונות
ספריית גוונים
המטבח של אוולין
פינת החי
סטודיו בגוון אחר
מקהלת גוונים
פורום תלמידים
סל תרבות
למידה בשעת חירום
נאמני בריאות